A pincészet Eger legrégebbi családi vállakozása, amely az 1700 évektől először szőlőműveléssel, majd az 1900-as évek elejétől borászattal kezdett el foglalkozni.
Jellenleg harmadik generációs pincészet.

Ma az egri borvidék legöregebb szőlőtőkéje a Csutorás család által 1968-ban Kerekszilvás dűlőben ültetett kékfrankos szőlő, ami a pincészet egyik csúcsbora is. Nagy hangsúlyt fektetnek a tradicionális értékek megőrzésére, ezért 2007-ben például megmentették a kivágásra ítélt Érseki szőlőtőkéket, amit az Almagyar dombon élesztettek újjá és egyben létrehozták az Almagyar Érseki Szőlőbirtokot. Mely egy kisebb arborétum, ahol nemcsak vendéglátás és szállásadás a profil ,hanem a birtok a régi tradicionális bikavér szőlőfajtáival van beültetve: kékfrankos, kadarka, cabernet franc, menoir és pinot noir.
Ezen kivül még három dűlőben termelnek szőlőt: már említett Kerekszilvás dűlő és Almagyar domb illetve Pajdos és Sík-hegy.

A pincészetben szintén a hagyományos eljárással dolgoznak, naturális borokat készítenek. Fakádakban és fakácikban erjesztik a kék szőlőket, majd ezután 10 hl tölgyfa hordókban minimum másfél évig érlelik vörösboraikat.
Fontos számukra, hogy a borvidék magasabb osztályú superior és grand superior besorolású fehér illetve vörösborokat készítsenek.
Csutorás Ferenc nagykutatója az Egri Bikavér kialakulásának és történetének, amiből 2021-ben nemsokára megjelenő könyvében olvashatnak.

Almagyar Érseki Szőlőbirtok
https://almagyar.hu
hello@almagyar.hu